- parafínování a mazání stroupacích vosků
- kompletní příprava lyží na závody

Ceník servisu

- 2x mazání zdarma při nákupu nových lyží

- parafín bez fluoru 250,- Kč 

- parafín fluor LF 300,- Kč 

- parafín fluor LF + HF 550,- Kč 

- strukturování na stroji Montana 650,- Kč

- opravy lyže a skluznice dle poškození 

Příprava nových lyží

1.     Skuznici vykartáčujte bronzovým nebo jemným ocelovým kartáčem, fibertexem odstraňte nečistoty ze struktury skuznice. Opět vykartáčujte.

2.     Naneste měkký parafín a stáhněte plastovou cidlinou ještě za tepla. Dobře vykartáčujte.

3.     Na skluznici naneste 3-5 vrstev středně tvrdého parafínu (např. Ski-Go Red). Závoďáci použíjí parafín LF nebo HF. Jednotlivé vrstvy nechte chladnout 15-20 minut před stržením plastovou cidlinou a kartáčováním. Poslední vrstvu strhněte než vyrazíte na lyže.

4.     Lyže lehce vykartáčujte a naneste parafín podle venkovní teploty, nechte vychladnout asi 15 minut. Oškrábejte vždy nejprve žlábek, pak co nejvíce parafínu strhněte plastovou škrabkou a očistěte hrany. Vykatráčujte tak, aby se skluznice hodně leskla (běžné parafínování).

5.     Můžete vyrazit do stopy.

Mazání stoupacích vosků

1.     Mazací komoru zdrsněte smirkem – hrubost 100-120 – stoupací vosky se pak lépe roztírají a nesjíždí se. Komoru není nutné brousit před každým mazáním.

2.     Naneste podkladový vosk. Tuhý Base Wax je nutné zažehlit a po vychladnutí dobře rozkorkovat. Klistr jako podklad se používá modrý nebo zelený. Slabý film za tepla rozetřete nebo zažehlete a nechte vymrznout.

3.     Tuhé vosky mažte ve 4-6 slabých vrstvách podle podmínky. Každou vrstvu korkujte do hladka.

4.     Málokdy se maže pouze jeden klistr. Mix klistrů podle teploty je nutné kvalitně rozetřít do rovnoměrného filmu a nechat vymrznout.

Čištění lyží

1.     Stoupací vosky stáhněte ve stoupací komoře škrabkou – pozor na poškození skluznice. Očistěte smývačem vosků tak, aby komora nelepila. Nezapomeňte na hrany a boky lyže.

2.     Skluzové plochy klasických lyží a lyže na bruslení čistěte pomocí měkkého parafínu. Pokud se dostane klistr na skluzové plochy, tak jej opatrně odstraňte smývačem. Skluznici rozkartáčujte kovovým kartáčem, zažehlete měkký parafín, stáhněte ještě za tepla a opět vykartáčujte. Můžete parafínovat na venkovní teplotu.

Opravy lyží

- provádíme opravy všech poškození lyží
- lepení zlomených lyží
- opravy poškozených skluznic
- oprava nefunkčního vázání