• Broušení struktur skluznic kamenem na stroji Montana
  • Ruční struktury 
  • Opravy skluznic

Profesionální stroj Montana

V naší prodejně brousíme skluznice na brusném kameni na speciálně upraveném stroji Montana, který používá např. firma Madshus pro své špičkové závodníky.


I když člověk věnuje přípravě skluznice hodně času, některé druhy sněhu žádají ještě více. Znáte to – je mínus patnáct, sníh pod lyžemi vrže jako polystyren a lyže nejedou, přestože jste jim poskytli tu nejlepší mázu, jakou šlo. Na vině je špatná struktura skluznice.

Struktura = hrubost skluznice

obecně platí – čím pevnější je sněhová vločka (prašan, přemrzlý sníh), tím jemnější by měl být povrch skluznice. Čím měkčí nebo vlhčí sníh, tím hrubší (udržování vzduchového polštáře pod lyží, lepší odvod vody).
Dobře připravená struktura skluznice zaručuje lepší skluz lyže pro jednotlivé typy sněhu, větší trvanlivost naneseného parafínu a všeobecně delší životnost skluznice. Abychom dosáhli co nejpřesnější struktury skluznice, sundáváme před broušením vázání a nejprve brousíme jemnou srovnávací strukturu a následně finální - vaši požadovanou. Pro výkonnostní lyžaře, kteří vlastní jedny lyže, máme připravenu univerzální strukturu, která zaručuje výborný skluz lyže při teplotách od -8 do +1 °C a při běžných místních vlhkostních podmínkách pohybujících se okolo 70-95 % vzdušné vlhkosti.

Pro závodní lyžaře, kteří mají více párů lyží pro jednotlivé druhy sněhu, máme připraveny další uvedené typy struktur.

Tato nová strojově vyrobená  struktura mimo jiné zajistí skluznici také větší provzdušnění a tím lepší přijímání parafínu.

Struktury 

Struktura 8 - při teplotách -5 až -20 °C studená, jemný, přemrzlý sníh 
Struktura 9-6 - při teplotách -0 až -8 °C univerzální, nový sníh, vysoká vlhkost, lesklá stopa. 
Struktura 9-6G - při teplotách +3 až -5 °C univerzální teplá, vlhký sníh 
Struktura UNI - při teplotách od -8 do +1 °C při běžných místních vlhkostních podmínkách okolo 70-95 % vzdušné vlhkosti.
Struktura 9-6XG - při teplotách 0 až 10 °C hrubá, teplá, mokrý sníh 
Struktura NM1 - při teplotách 0 až 10 °C nejhrubší, mokrý, teplý transformovaný sníh 

 Struktura 9-6g

  Struktura Nm 

   Struktura 8 

  Struktura Uni 

   Struktura 9-6

 

Cena za broušení včetně parafínování je 650,- Kč.