struktura_velky.png
  • Broušení struktur skluznic kamenem na stroji Montana
  • ruční struktury
  • opravy skluznic

 

I když člověk věnuje přípravě skluznice hodně času, některé druhy sněhu žádají ještě více. Znáte to – je mínus patnáct, sníh pod lyžemi vrže jako polystyren a lyže nejedou, přestože jste jim poskytli tu nejlepší mázu, jakou šlo. Na vině je špatná struktura skluznice.

Struktura = hrubost skluznice

obecně platí – čím pevnější je sněhová vločka (prašan, přemrzlý sníh), tím jemnější by měl být povrch skluznice. Čím měkčí nebo vlhčí sníh, tím hrubší (udržování vzduchového polštáře pod lyží, lepší odvod vody).
Dobře připravená struktura skluznice zaručuje lepší skluz lyže pro jednotlivé typy sněhu, větší trvanlivost naneseného parafínu a všeobecně delší životnost skluznice. 

Tato nová strojově vyrobená  struktura mimo jiné zajistí skluznici také větší provzdušnění a tím lepší přijímání parafínu.

 

Profesionální stroj Montana

V naší prodejně brousíme skluznice na brusném kameni na speciálně upraveném stroji Montana, který používá např. firma Madshus pro své špičkové závodníky.
Pro výkonnostní lyžaře, kteří vlastní jedny lyže, máme připravenu univerzální strukturu, která zaručuje výborný skluz lyže při teplotách od -8 do +1 °C a při běžných místních vlhkostních podmínkách pohybujících se okolo 70-95 % vzdušné vlhkosti.
Pro závodní lyžaře, kteří mají více párů lyží pro jednotlivé druhy sněhu, máme připraveny další uvedené typy struktur.
Abychom dosáhli co nejpřesnější struktury skluznice, sundáváme před broušením vázání a nejprve brousíme jemnou srovnávací strukturu a následně finální - vaši požadovanou.


Cena za broušení včetně parafínování je 550,- Kč.


Články

Běhání
Postaráme se o správnou techniku běhu i obutí...
15-08-2018
Připravte se na zimu už v létě a na podzim...
01-06-2018
Připravte se na novou sezónu už teď a začněte strukturou lyží...
15-08-2018
Kola Scott a autorizovaný servis...
01-06-2018