mazani.png- parafínování a mazání stroupacích vosků
- měření stoupací komory
- kompletní příprava lyží na závody
- 2x mazání zdarma při nákupu nových lyží

Příprava nových lyží

 1. Skuznici vykartáčujte bronzovým nebo jemným ocelovým kartáčem, fibertexem odstraňte nečistoty ze struktury skuznice. Opět vykartáčujte.
 2. Naneste měkký parafín a stáhněte plastovou cidlinou ještě za tepla. Dobře vykartáčujte.
 3. Na skluznici naneste 3-5 vrstev středně tvrdého parafínu (např. Ski-Go Red). Závoďáci použíjí parafín LF nebo HF. Jednotlivé vrstvy nechte chladnout 15-20 minut před stržením plastovou cidlinou a kartáčováním. Poslední vrstvu strhněte než vyrazíte na lyže.
 4. Lyže lehce vykartáčujte a naneste parafín podle venkovní teploty, nechte vychladnout asi 15 minut. Oškrábejte vždy nejprve žlábek, pak co nejvíce parafínu strhněte plastovou škrabkou a očistěte hrany. Vykatráčujte tak, aby se skluznice hodně leskla (běžné parafínování).
 5. Můžete vyrazit do stopy.

servis_kartacovani.jpg servis_parafinovani.jpg servis_zehleni.jpg servis_skrabani.jpgsservis_lesteni.jpg

Mazání stoupacích vosků

 1. Mazací komoru zdrsněte smirkem – hrubost 100-120 – stoupací vosky se pak lépe roztírají a nesjíždí se. Komoru není nutné brousit před každým mazáním.
 2. Naneste podkladový vosk. Tuhý Base Wax je nutné zažehlit a po vychladnutí dobře rozkorkovat. Klistr jako podklad se používá modrý nebo zelený. Slabý film za tepla rozetřete nebo zažehlete a nechte vymrznout.
 3. Tuhé vosky mažte ve 4-6 slabých vrstvách podle podmínky. Každou vrstvu korkujte do hladka.
 4. Málokdy se maže pouze jeden klistr. Mix klistrů podle teploty je nutné kvalitně rozetřít do rovnoměrného filmu a nechat vymrznout.

Čištění lyží

 1. Stoupací vosky stáhněte ve stoupací komoře škrabkou – pozor na poškození skluznice. Očistěte smývačem vosků tak, aby komora nelepila. Nezapomeňte na hrany a boky lyže.
 2. Skluzové plochy klasických lyží a lyže na bruslení čistěte pomocí měkkého parafínu. Pokud se dostane klistr na skluzové plochy, tak jej opatrně odstraňte smývačem. Skluznici rozkartáčujte kovovým kartáčem, zažehlete měkký parafín, stáhněte ještě za tepla a opět vykartáčujte. Můžete parafínovat na venkovní teplotu.

Opravy lyží

- provádíme opravy všech poškození lyží
- lepení zlomených lyží
- opravy poškozených skluznic
- oprava nefunkčního vázání


Články

Běhání
Postaráme se o správnou techniku běhu i obutí...
15-08-2018
Připravte se na zimu už v létě a na podzim...
01-06-2018
Připravte se na novou sezónu už teď a začněte strukturou lyží...
15-08-2018
Kola Scott a autorizovaný servis...
01-06-2018